Wieczór kolęd w Kostowie

Witajcie. Zapraszamy Was na wieczór kolęd w Kostowie u św. Augustyna. Zapraszają dzieciaki, które pokażą Jasełka inne niż do tej pory – będzie potem o czym myśleć. Zapraszają młodzi, którzy przygotowują kolędy do pośpiewania i do posłuchania. Zapraszam Was serdecznie ponieważ, tak myślę, potrzebujemy takich spotkań. Zabierz ze sobą kogoś i przyjdź. Niedziela, 14 stycznia, godzina 16:00 do 17:15 w Kostowie. Od godz. 15 możliwość spowiedzi. Zapraszamy.

Rodzina Elbing

Pani Agnieszka i Pan Marcin Elbing dziękują każdemu za jakiekolwiek wyrazy zainteresowania, pomocy, za chwilę odwiedzin, za dobre serce. Nie są w stanie wszystkim podziękować, dlatego proszą o przyjęcie słów wdzięczności za pośrednictwem strony internetowej parafii. Mają nadzieję, że przyjdzie taki czas, kiedy będą mogli swoje podziękowanie wyrazić osobiście.

Pani Agnieszka czuje się dobrze. Bierze udział w podstawowych zajęciach w domu. Nadal wymaga stałej pomocy. Cały czas trwa bardzo intensywna rehabilitacja. Wszystko teraz wymaga czasu i cierpliwości.

Zapraszają nas do odwiedzin i proszą o modlitwę.

 

Perygrynacja ikony św. Augustyna

Tak wygląda ikona św. Augustyna – patrona naszej parafii. Jest u nas od 26 sierpnia. Człowiek, który ją pisał, – pan Jacek, robił to z intencją: o jedność wśród nas. Dlatego św. Augustyn „trzyma” na ręce kościół z Kostowa. Obecnie ikona „wędruje” po parafii: od rodziny do rodziny, od domu do domu. Można ją zabrać do siebie na 24 godziny, choć nie trzeba. Ikona jest jak zdjęcie kochanej osoby – to coś więcej niż obraz – to obecność. Zabierając ją do swojego domu, trzeba przy niej razem być (w każdym domu wg. własnego uznania). Następnie trzeba ją zanieść do sąsiada. To znowu zakłada jakąś formę obecności, kontaktu, spotkania. I o to chodzi! Możemy razem ze sobą być, modlić się za siebie, coś dobrego sobie przekazać.