WIDZĘ.WIERZĘ.WYRUSZAM – SZTAFETA WIARY

Widzę- co się dzieje; Wierzę- gdzie jest rozwiązanie; Wyruszam- działam

WWW.SZTAFETAWIARY

– Sztafeta w której przekazujemy sobie życie, intencje, krzyż. Podejmujemy to, co dzięki

Bogu zaczęli: Abraham, Izaak, Jakub, Mojżesz …

Całość marszu około 8, 5 h, czyli na miejsce docieramy w granicach 16 – 17 godziny. Wyruszamy: 16 marca, godzina 6:00 msza św. w parafii św. Augustyna w Kostowie. W WWW można włączyć się na poszczególnych etapach, tym samym dobierając długość i orientacyjny czas trasy do indywidualnych możliwości i potrzeb. W takiej sytuacji prosimy o kontakt z organizatorem (nr tel. 787039242) wcześniej niż w dniu wyjścia, w celu dostarczenia na dany etap odpowiedniej ilości materiałów, które każdy z uczestników otrzymuje. (Dotarcie na etap odbywa się na własną rękę). Droga odbywa się według zasad, z którymi każdy z uczestników się zapoznaje. W czasie drogi rozważamy stacje Drogi Krzyżowej według przygotowanego tekstu. W kościołach mamy możliwość odpoczynku, modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, spowiedzi, zabrania „miejscowych” intencji modlitewnych od tych osób, które nie mogą iść. Kościoły to też miejsce ewentualnej rezygnacji z dalszej drogi w razie opadnięcia z sił – co może się zdarzyć. W tym roku będzie nam towarzyszył samochód. Kierowca w razie konieczności, podwiezie Cię do następnego kościoła. Powrót do domu należy zorganizować sobie we własnym zakresie.

PODSTAWOWE ZASADY UCZESTNICTWA

Uczestnictwo w WWW ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby biorące w niej udział uczestniczą w niej na własną odpowiedzialność . W razie niemożności kontynuowania pielgrzymki, każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego zabezpieczenia sobie powrotu do domu. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w WWW tylko pod opieką prawnego opiekuna lub za jego zgodą. W trasie poruszamy się w grupach składających się z mniej niż 10 osób (od 1 do 9), zachowując szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza na tych fragmentach, które prowadzą po drogach asfaltowych.

PRZYGOTOWANIE

Projekt WWW skierowany jest do tych wszystkich, którzy chcą pełniej przeżyć dni Wielkiego Postu. W jego trakcie każdy z uczestników będzie miał możliwość głębokiego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej skupiając się nad medytacją rozważań przygotowanych przez organizatorów oraz pokonując pieszo kilometry na drodze z Kostowa na Górę Krzyża Jubileuszowego. Każdy uczestnik WWW zapewnia sobie we własnym zakresie ekwipunek potrzebny do pokonania trasy wędrówki: – odpowiednie obuwie i ubranie do pokonania trasy; – jedzenie i picie; – podstawowe opatrunki; – kamizelkę, odblaski itp. – powrót z Góry Krzyża lub ewentualny powrót w razie wcześniejszej rezygnacji z WWW.

UCZESTNICY OTRZYMAJĄ

przygotowane rozważania Drogi Krzyżowej,

podstawowe informacje dotyczące trasy wędrówki,

główne intencje, w których wyruszamy na WWW

Na pokrycie w/w kosztów zbierzemy dobrowolne ofiary przy recepcji.

BARDZO WAŻNE – Rekomendacja odnośnie do trasy!

Trasa WWW jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga przygotowania fizycznego. Zatwierdzoną trasę WWW czyli przejście 41 km. zalecane jest dla osób aktywnych fizycznie, ćwiczących regularnie.

PROSIMY O ROZWAŻNE PODEJMOWANIE DECYZJI O UDZIALE W DRODZE,

MAJĄC NA WZGLĘDZIE INDYWIDUALNE MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWE.

W przypadku złych warunków pogodowych (opady śniegu, oblodzenie, błoto) dojazd w celu zabrania państwa z trasy może być utrudniony, proszę wziąć to pod uwagę podejmując decyzję o wyjściu. Przy ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych, możliwość odwołania WWW.