Rekolekcje parafialne

Od środy 19 sierpnia rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Przeprowadzi je ks. Robert Lewandowski z Kalisza i będą poświęcone postaci świętego Józefa.

Każdy dzień rekolekcji będzie poświęcony osobnym stanom i w konsekwencji obejmiemy modlitwą całe rodziny. W piątek modlitwa za chorych. Jeśli ktoś boi się  przyjechać na modlitwę do kościoła lub nie może przyjechać proszę o zgłoszenia takich osób – umówimy się na spotkanie w domu.

Każdego dnia w kościele będą wyłożone kartki i długopisy aby pisać osobiste intencje.

Każdego dnia będzie możliwość spowiedzi przed mszą i w trakcie.

W związku z epidemią proszę o noszenie maseczek. Kościół po każdym spotkaniu będzie dezynfekowany. Przed kościołem zostaną przygotowane ławki i parasole, aby każdy w bezpieczny sposób mógł wziąć udział w rekolekcjach.

W przyszłą niedzielę msza św. odpustowa o godz. 12. Jest to dzień odpustu dla całej parafii. Proszę o przygotowanie procesji i o udział wszystkich organizacji z terenu parafii.

Ofiary jakie będziemy zbierać w czasie rekolekcji w tym roku przeznaczamy na chore dzieci (braci Adama:10 lat i Olafa: 9 lat, – obaj chorują na niewydolność serca, stan Alana ostatnio jeszcze się pogorszył), na poszkodowanych w Bejrucie oraz na rozbudowę budynku kościoła, którą prowadzi ks. Robert.